This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 140 mm |
| Height | 95 mm |
| Depth | 70 mm |
| Series: | Otto |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Discover the perfect combination of functionality and sophisticated design with our Otto wall-mounted toilet paper holder. It is an excellent choice for any bathroom, serving as a practical yet stylish piece of equipment. Crafted with attention to the smallest details, the holder will surely meet the expectations of those who value modern and durable solutions.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)