This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 175 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 80 mm |
| Series: | Modern |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Ensure perfect order and minimalist style in your bathroom with the Modern toilet paper holder. Its universal copper finish fits perfectly into modern trends, combining elegance with practical use. Made of high-quality materials, it ensures durability and full resistance to moisture, guaranteeing reliability for years.
The Modern toilet paper holder is a choice for those who value comfort and modern design. Perfect in every detail, made with attention to quality and aesthetics, it will be a functional decoration of your bathroom. Thanks to its solid construction, you can be sure that it will serve for many years, providing convenience every day.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)