This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Chrome |
|---|---|
| Material: | Brass, ABS |
| Faucet type: | Single lever |
| Installation method: | Exposed |
| Height adjustment: | Yes |
| Min. height | 805 mm |
| Max. height | 1145 mm |
| Bath Spout: | Yes, swivel |
| Pressure adjustment: | Yes |
| Anti-Calc System: | Yes |
| Technology: | Electroplating |
| Connection spacing | 150 mm |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |

Appreciate elegance and modernity in your bathroom with the Rea Vision shower set in a Chrome finish. It is a perfect combination of luxurious style and functionality, created for users looking for premium solutions for the shower area. Made of the highest quality materials, the set will not only emphasize the unique character of your interior but also ensure reliability and the highest comfort of everyday bathing for many years.
The Rea Vision Chrome shower set is a choice for people who value luxurious comfort and uncompromising aesthetics in the shower. Perfect in every detail, it is an ideal complement to the decor of a modern bathroom. Thanks to its solid construction and thoughtful ergonomics, you can be sure that this set will provide you with comfort and reliability every day, being an investment in the beauty and functionality of your home.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)