This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Product type: | Decorative trim |
|---|---|
| Colour: | Gold |
| Material: | Stainless steel |
| Length | 600 mm |
| Height | 1 mm |
| Width | 38 mm |
| Cut to size possible: | Yes |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Take your interior design to the next level with the REA self-adhesive decorative strip in a Mirror Gold finish. It is an extremely effective and versatile finishing element that allows for an instant metamorphosis of any room. Made of high-quality stainless steel, it combines a luxurious look with extraordinary durability and ease of installation.
By choosing REA self-adhesive decorative tape, you are choosing a product that gives endless arrangement possibilities. It is the easiest way to introduce a bit of luxury into your home and emphasize your individual style. Solid stainless steel workmanship and intuitive installation make this decoration pleasing to the eye and provide a professional finishing effect without the help of a professional.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)