This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| The length of the sink | 750 mm |
|---|---|
| The width of the sink | 460 mm |
| The depth of the sink chamber | 195 mm |
| Faucet hole: | Yes |
| Material: | Stainless steel |
| Colour: | Brush Gold |
| Complete with a sink: | gasket, siphon with strainer, fastening hooks, Kitchen faucet, Dish liquid dispenser , plug, drainer |
| Drain hole diameter: | 90 mm |
| Cork variant: | with overflow hole, with sieve |
| Siphon type: | Kitchen, with the possibility of connecting a dishwasher |
| Warranty: | 120 months - steel construction leakproofness, 24 months - other parts |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate elegance and modernity in your kitchen with the exceptionally advanced solution that is the Alonzo multifunctional intelligent single-bowl sink. It is a professional tool that will change your everyday habits by combining the highest quality with exceptional functionality. The use of durable stainless steel coated with an innovative nano-coating ensures excellent durability and makes daily cleaning easier.
Choose the Alonzo kitchen sink and enjoy absolute comfort and professional support in everyday household duties. Quality assurance and solid construction make it the best investment in convenience for many years.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)