This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ125-W |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 41 mm |
| Width (mm) | 255 mm |
| Height | 275 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 501 - 1000 lm |
| Lamp colour: | grey |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | F |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 7W |
| Manufacturer: | Toolight |
Are you looking for an elegant wall lamp that will subtly emphasize the character of your interior and at the same time provide pleasant, atmospheric light? The LED Wall Lamp LHJ125-W Chrome is a modern proposal inspired by the glamour style. Its geometric form combined with a chrome finish and a decorative structure resembling crystals makes the lamp look striking both when turned on and during the day.
The LHJ125-W is perfect as decorative wall lighting in an elegant living room, bedroom, hall, or bathroom. It is a model for people who value modern design, subtle light, and striking details in a stylish edition.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)