This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ117-2CP |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 100 mm |
| Width (mm) | 100 mm |
| Height | 220 mm |
| Cable length | 1390 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 501 - 1000 lm |
| Lamp colour: | white, gold brush |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | D |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 7W |
| additional features: | height adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Looking for subtle lighting that will emphasize the elegance of your interior and give it a modern character? The LED Pendant Ceiling Light LHJ117-2CP impresses with its harmonious form of two milky spheres combined into a striking vertical composition, where brushed gold perfectly harmonizes with delicate acrylic, creating a unique decoration for a living room, bedroom, or luxurious bathroom.
The LHJ117-2CP lamp is a perfect combination of modern design, elegant finish, and comfortable light that will emphasize the unique character of your interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)