This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ115-1CP |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 150 mm |
| Width (mm) | 150 mm |
| Height | 280 mm |
| Cable length | 1280 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 501 - 1000 lm |
| Lamp colour: | white, gold brush |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | D |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 5W |
| additional features: | height adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Looking for lighting that will transform the look of your living room or bedroom and give it a modern touch? The LED Pendant Ceiling Light LHJ115-1CP Gold is a unique combination of a brushed gold metal sphere and a milky shade, which together create a stylish and functional addition to any interior.
The LHJ115-1CP lamp is an investment in a durable and aesthetic product that will please the eye for many years. Thanks to its solid workmanship and simple installation, this fixture is a functional solution providing the highest comfort of use in every home.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)