This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ113-3CP |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 150 mm |
| Width (mm) | 150 mm |
| Height | 370 mm |
| Cable length | 1380 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 1501 - 2000 lm |
| Lamp colour: | white, gold brush |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | D |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 14W |
| additional features: | height adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Looking for striking lighting that will become a centerpiece in your living room or kitchen? The LED Ceiling Lamp LHJ113-3CP is a modern fixture consisting of three milky shades that create a cascading, vertical structure. The combination of minimalist form with a brushed gold finish makes this product blend perfectly with modern and glamour interiors.
The LED Lamp LHJ113-3CP is a product that combines precision workmanship with trendy design. It is a reliable solution for those seeking durable lighting that will maintain its aesthetic appeal for many years of use.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)