This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ112-2CP |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 150 mm |
| Width (mm) | 150 mm |
| Height | 270 mm |
| Cable length | 1390 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 1001 - 1500 lm |
| Lamp colour: | white, gold brush |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | D |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 10W |
| additional features: | height adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Looking for lighting that combines modern technology with elegant design? The LED Pendant Ceiling Light LHJ112-2CP Gold is a proposal for those who value stylish details and functionality in everyday use. Two milky globes combined with a gold finish create a coherent whole that will look great in the living room, bedroom, or over the dining table.
By investing in the LHJ112-2CP, you are choosing proven quality and a product that is easy to install in your home. Solid workmanship and universal aesthetics make it a perfect choice for anyone looking for a durable and impressive light source.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)