This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ127-1CP |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Width (mm) | 260 mm |
| Height | 280 mm |
| Cable length | 1390 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 1001 - 1500 lm |
| Lamp colour: | grey |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | E |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 10W |
| additional features: | height adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Do you want to add an elegant character to your interior while ensuring functional lighting? The LED Pendant Ceiling Lamp LHJ126-1CP Chrome is a modern proposal that attracts attention with its light form and decorative finish. The round shade with transparent acrylic and chrome details beautifully reflects light, making the lamp look striking both during the day and after dark. It will work perfectly over a kitchen island, a dining table, in a living room, or an elegant hallway.
The LHJ126-1CP is a model that combines a minimalist form with a decorative lighting effect. The lamp looks great individually, but equally striking when hung in a larger composition of several light points. It is an excellent choice for those looking for modern lighting with an elegant and timeless look.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)