This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ121-C |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 175 mm |
| Width (mm) | 260 mm |
| Height | 90 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 501 - 1000 lm |
| Lamp colour: | black |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | G |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | office, dining room, corridor/staircase, kitchen, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 15W |
| Manufacturer: | Toolight |
Are you looking for a modern ceiling lamp that will illuminate your interior well and look stylish at the same time? The LED Ceiling Plafon LHJ121-C Black is a minimalist proposal consisting of two intersecting LED rings. The simple, geometric form makes the lamp fit perfectly into modern, loft, and minimalist arrangements, while the matte black finish adds an elegant character.
The LHJ121-C is a universal ceiling lamp that looks good in a modern bedroom, living room, as well as in a hall or hallway. The minimalist form and subtle light make the plafon a practical and decorative element of the interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)