This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | EBT024-5C |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 450 mm |
| Width (mm) | 450 mm |
| Height | 150 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | nor applicable |
| Lamp colour: | gold |
| Number of light points: | 5 |
| Thread used: | E27 |
| Light colour: | depending on the bulb |
| Light source included: | No |
| Energy class: | A |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | office, dining room, corridor/staircase, kitchen, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | 60W |
| Manufacturer: | Toolight |
An elegant gold ceiling lamp with five light points combines modern design with timeless style. Its subtle sheen brings warmth and elegance to the interior, while transparent shades with decorative crystals beautifully diffuse the light to create a pleasant, atmospheric mood. The golden finish adds refined character, making the lamp perfect for the living room, bedroom or dining room. It’s an ideal choice for glamour, modern or classic spaces, serving not only as a light source but also as a striking accent that underscores the room’s elegance.
The best term for a Tutumi store is “open”. Open to new opportunities, a wide and varied range, but above all open to the needs and suggestions of our customers. The knowledge and experience we have gained and we are constantly gaining while building our brand allows us to guarantee * the highest level of service for your order *. We have already been trusted by over 500,000 people, which is influenced by factors such as the highest quality of products, trouble-free contact with the customer and a very wide range of products. The Tutumi brand also includes brands such as Bluegarden, Flexifit and Kigu. As a result, our range is comprehensive and reaches a wide range of customers.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)