This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | LHJ124-T |
|---|---|
| Lamp type: | Ceiling - hanging |
| Length | 240 mm |
| Width (mm) | 80 mm |
| Height | 310 mm |
| Cable length | 1620 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal, plastic |
| Light output: | 501 - 1000 lm |
| Lamp colour: | black |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | warm |
| Color temperature: | 3000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | G |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | office, dining room, corridor/staircase, kitchen, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | - |
| Power: | 10W |
| additional features: | foot switch on cable |
| Manufacturer: | Toolight |
Are you looking for a modern lamp that will create a cozy atmosphere and at the same time become a stylish addition to your interior? The LED Table Lamp LHJ124-T Black is a minimalist proposal with a geometric form that will fit perfectly in a bedroom, living room, home office, or modern hallway. The slender luminous shape set on a stable base gives the lamp lightness and makes it look elegant both during the day and after dark.
The LHJ124-T works great as a bedside lamp, decorative living room lighting, or a subtle light source in a relaxation zone. It is an excellent choice for those who value modern design, minimalist form, and pleasant, warm light in daily use.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)