This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Freestanding |
|---|---|
| Material: | Artificial Stone (composite stone) |
| Colour: | Beige, Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Length | 410 mm |
| Width | 410 mm |
| Height | 895 mm |
| Depth | 135 mm |
| Shape: | Round |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Discover a new definition of luxury and introduce an element of nature into your interior with the Rea Cheri freestanding washbasin. This unique architectural form with a structure imitating natural stone is the perfect solution for people seeking original shapes that go beyond the patterns of traditional bathroom fittings. Made of composite stone, it combines raw aesthetics with the highest precision of workmanship, becoming the central point of any arrangement.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)