This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Freestanding |
|---|---|
| Material: | Artificial Stone (composite stone) |
| Colour: | Beige, Ecru, Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Length | 655 mm |
| Width | 395 mm |
| Height | 860 mm |
| Depth | 245 mm |
| Shape: | Asymmetrical |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Are you looking for a piece of equipment that will become the focal point of your bathroom? The Rea Azalia freestanding washbasin in a light colour is a true masterpiece of contemporary design, combining a sculptural form with uncompromising functionality. Made from Artificial Stone composite, it impresses with a satin-smooth surface and a subtle speckled pattern imitating natural stone, giving the interior a luxurious and unique character.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)