This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Floor-mounted |
| Colour: | Brush Gold |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Stainless steel, Brass |
| Spout range | 210 mm |
| Height | 995 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 19 mm |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate elegance and modernity in your bathroom with the REA Clif floor-mounted bathtub mixer featuring a brushed satin texture. It is the perfect combination of luxurious design and functionality that will impress every user. Made of high-quality brass, the floor-mounted mixer will not only enhance the décor of the bathing room but also ensure reliability for years.
REA Clif floor-mounted bathtub mixer is a choice for people who value comfort and modern design. Perfect in every detail, made with attention to quality and aesthetics, it will be a decoration of your bathroom. Thanks to its solid construction and high-class materials, you can be sure that it will serve for many years, providing comfort and reliability every day.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)