This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 65 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 70 mm |
| Series: | Modern |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Take care of every detail in your bathing area with the Modern double hanger in a copper finish. It is a perfect combination of style and functionality that will delight every user looking for elegant and practical bathroom accessories. Made of the highest quality materials, the hanger will not only emphasize the modern design of your bathroom but also ensure reliability and durability for years.
The Modern double hanger is an excellent choice for those who value harmony and modern design in their interior. Perfect in every detail, with a subtle copper glow, it will surely be a practical decoration for your bathroom, adding class to it. By choosing this model, you are opting for a product that combines luxurious aesthetics with uncompromising convenience of use every day.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)