This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Sanitary ceramics |
| Colour: | White |
| Finish: | Glossy |
| Length | 430 mm |
| Width | 300 mm |
| Height | 125 mm |
| Depth | 100 mm |
| Shape: | Rectangular, Non-standard |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Are you looking for an element that will transform your bathroom and give it a truly distinctive character? The Zamia countertop washbasin in a gloss white finish is the essence of modern design combined with the highest quality sanitary ceramics from REA. Its sculptural form catches the eye and turns daily care into a luxurious experience, bringing a touch of extravagance into the interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)