This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Sanitary ceramics |
| Colour: | Beige, Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Length | 610 mm |
| Width | 385 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 100 mm |
| Shape: | Oval |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
The Nadia 60 Sahara countertop washbasin is a striking piece of equipment that brings a warm, natural atmosphere to the bathroom. This model stands out with its matte surface and a subtle pattern inspired by travertine or onyx, making it a perfect fit for modern and elegant interiors. The high-quality sanitary ceramics ensure that the product maintains its aesthetic appearance for years, remaining resistant to everyday wear and tear.
Choosing the Nadia 60 Sahara model is a decision to combine durability with interesting design. The solid construction and original texture of the REA brand product make the washbasin the main decoration of the interior, while ensuring comfort in daily hygiene.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)