This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Tempered Glass |
| Colour: | Black |
| Finish: | Glossy |
| Length | 495 mm |
| Width | 380 mm |
| Height | 125 mm |
| Depth | 95 mm |
| Shape: | Oval |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Are you looking for an element that will give your bathroom a truly royal glow? The Mirella countertop washbasin, made of thick, decorative glass, is a perfect choice for those who appreciate exclusivity and jewellery-inspired design. Its unique structure makes the product the focal point of any arrangement, captivating with light reflections and precision craftsmanship that transforms any interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)