This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Sanitary ceramics |
| Colour: | Grey |
| Finish: | Matt |
| Length | 420 mm |
| Width | 420 mm |
| Height | 130 mm |
| Depth | 105 mm |
| Shape: | Round |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Introduce raw elegance to your bathroom with the Rea Babilon Silver round countertop washbasin. This unique ceramic model impresses with its inimitable design, combining an artisanal form with a deep steel-gray shade.
The Babilon Silver ceramic washbasin is an excellent choice for interiors decorated in industrial, wabi-sabi, and modern styles. The combination of raw aesthetics with elegant matte makes it an exceptionally expressive piece of equipment for any bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)