This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Sanitary ceramics |
| Colour: | Black/Gold |
| Finish: | Matt |
| Length | 420 mm |
| Width | 420 mm |
| Height | 130 mm |
| Depth | 105 mm |
| Shape: | Round |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Bring a touch of luxury to your bathroom with the Rea Babilon Gold round countertop washbasin. This unique ceramic model impresses with an incredible contrast – a raw, sculpted exterior and a perfectly smooth, minimalist interior.
The Babilon Gold ceramic washbasin will be an excellent choice for bold industrial, glamour, or modern dark interiors, becoming a distinctive and luxurious centerpiece of your washing area.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)