This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Sanitary ceramics |
| Colour: | Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Length | 500 mm |
| Width | 355 mm |
| Height | 150 mm |
| Depth | 120 mm |
| Shape: | Oval |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Discover a unique combination of natural aesthetics and modern form that the Oktawia countertop washbasin brings into your interior, featuring a distinctive stone-effect pattern. This model impresses not only with its oval line, but above all with the fascinating contrast between the smooth interior and the richly structured exterior. Made of the highest quality sanitary ceramics, it represents durability and refined style that will transform any washing area.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)