This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Artificial Stone (composite stone) |
| Colour: | White, Stone effect |
| Finish: | Matt, Glossy |
| Length | 490 mm |
| Width | 370 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 110 mm |
| Shape: | Asymmetrical, Non-standard |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Bring a touch of luxury to your bathroom with the Rea Isla Aiax countertop washbasin. This unique model impresses with its inimitable organic shape and marble pattern. Created from high-quality Artificial Stone composite, it is a perfect combination of the raw beauty of nature and innovative durability.
The Rea Isla Aiax washbasin is an ideal choice for interiors decorated in a modern, glamour, or modern classic style. The combination of an unusual shape, a shiny interior, and a matte outer surface makes it a distinctive, extremely luxurious element of any stylish bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)