This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Countertop |
|---|---|
| Material: | Artificial Stone (composite stone) |
| Colour: | Beige, Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Length | 375 mm |
| Width | 255 mm |
| Height | 120 mm |
| Shape: | Oval |
| Faucet hole: | No |
| Overflow opening: | No |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate nature and modernity in your bathroom thanks to the REA Evora countertop washbasin in a finish imitating natural stone. It is an ideal combination of raw design and functionality that will delight every user looking for unique solutions. Made of an innovative composite by REA, this washbasin will not only emphasize the design of your bathroom but also ensure reliability and durability for years to come.
The REA Evora countertop washbasin is the best choice for people who value comfort and modern design inspired by nature. Perfection in every detail of workmanship makes this product an eye-pleasing decoration of your bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)