This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK- lowest price in the last 30 days
| Bath type: | corner |
|---|---|
| Colour: | White |
| Material: | acrylic |
| Height | 580 mm |
| Length: | 1500 mm |
| Width (mm) | 740 mm |
| Included: | siphon + plug click-clack |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Discover a new definition of relaxation with the Bellanto Slim back-to-wall corner bath, 150 cm long. Its subtle, slender form with characteristic thin Slim rims makes the bathtub look exceptionally light and modern. It is a perfect combination of minimalist design and maximum bathing comfort.
The Bellanto Slim bathtub is available in left and right variants, allowing for a perfect fit to the layout of your bathing salon. By choosing a REA product, you are opting for the highest quality of workmanship and a design that never goes out of style.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)