This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Bath type: | built-in |
|---|---|
| Colour: | White |
| Material: | acrylic |
| Height | 550 mm |
| Length: | 1400 mm |
| Width (mm) | 700 mm |
| Included: | siphon + plug click-clack |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate modern minimalism and reliability thanks to the Prima rectangular acrylic bathtub in a White Gloss finish. It is an ideal model designed for individual building-in, combining aesthetics with the highest durability and excellent thermal insulation properties.
The Prima acrylic bathtub is the best choice for people who value functionality and elegant design in the bathing area. The solid, reinforced construction and modern design make this product meet the highest requirements.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)