This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Type: | Fixed |
|---|---|
| Material: | Aluminium, Tempered Glass |
| Colour: | Brush Gold |
| Width | 800 mm |
| Height | 1400 mm |
| Glass thickness | 8 mm |
| Glass color: | Transparent |
| Number of segments: | 1-panel |
| Manufacturer: | Rea |
Take your bathroom design to the next level with the Travis bathtub screen in a brushed gold finish. Its unique, arched form breaks away from simple lines, introducing subtlety and a luxurious character to the interior. The combination of perfectly transparent glass with an elegant gold profile makes the bathing area a focal point of the arrangement, while maintaining lightness and visual spaciousness.
The Travis Brushed Gold bathtub screen is a REA brand product that combines bold design with the highest functionality. It is the ideal solution for people looking for a “wow” effect in their bathroom, while maintaining durability and comfort of use for many years. By choosing this model, you gain a luxurious accessory that emphasizes the high standard of your interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)