This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | APP1898-3W |
|---|---|
| Lamp type: | Sconce |
| Length | 560 mm |
| Width (mm) | 120 mm |
| Height | 160 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | metal |
| Light output: | nor applicable |
| Lamp colour: | gold brush |
| Number of light points: | 3 |
| Thread used: | GU-10 |
| Light colour: | depending on the bulb |
| Light source included: | No |
| Energy class: | not applicable |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | office, dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Maximum bulb wattage: | 40W |
| additional features: | tilt angle adjustment |
| Manufacturer: | Toolight |
Bring an elegant glow and functionality to your interior with the wall-mounted sconce with three spotlights in brushed gold. This modern model combines minimalist design with a jewelry-like finish, making it the perfect addition to stylish arrangements.
By choosing the 3-point Brushed Gold sconce, you are opting for a stylish and reliable solution that will not only perfectly brighten the space but also become its unique decoration.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)