This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Model: | SWE054-1W |
|---|---|
| Lamp type: | Sconce |
| Length | 800 mm |
| Width (mm) | 100 mm |
| Height | 50 mm |
| Power: | Mains ~ 220V - ~ 240V |
| Manufacturing material: | aluminium, plastic |
| Light output: | 1001 - 1500 lm |
| Lamp colour: | copper |
| Number of light points: | integrated LED source |
| Thread used: | Integrated LED source |
| Light colour: | neutral |
| Color temperature: | 4000K |
| Light source included: | Yes |
| Energy class: | G |
| Tightness class: | IP20 |
| Room: | office, dining room, corridor/staircase, kitchen, children's room, salon, bedroom, universal |
| Power: | 20W |
| Manufacturer: | Toolight |
Highlight the beauty of your mirrors and paintings with the LED wall light in a Brushed Copper finish. This elegant fixture is a perfect combination of modern aesthetics and functionality, bringing a bold and stylish character to your interior. With its simple, geometric line and neutral light color, the wall lamp provides perfect and even illumination of the space, becoming an impressive element of a modern bathroom, hallway, or living room.
The Brushed Copper LED wall light is an excellent choice for those seeking lighting that serves as a distinctive yet universal interior decoration. Thanks to its neat form and ideal light, this product not only simplifies daily rituals but also creates a unique atmosphere in your home. By choosing this model, you gain luxury and comfort that will please your eye for many years, emphasizing high finishing standards.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)