This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Gold |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 23 mm |
| Height | 45 mm |
| Depth | 50 mm |
| Series: | Otto |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Discover the perfect combination of functionality and sophisticated design with our Otto bathroom hanger. It is an excellent choice for any interior, serving as a practical yet extremely stylish element of equipment. Made with attention to the smallest details, the hanger will certainly meet the expectations of those who value modern and durable solutions.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)