This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 50 mm |
| Height | 60 mm |
| Depth | 65 mm |
| Series: | Rivo |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Bring a breath of luxury and warm elegance to your bathroom with the Rivo bathroom hook in brushed copper finish. This unique hook is the perfect choice for those seeking unconventional accessories that combine artistic design with the highest quality of craftsmanship.
By choosing the Rivo Brushed Copper bathroom hook, you gain a decorative element that defines the character of the interior. It is an excellent choice for loft, modern classic, or minimalist style bathrooms where every detail matters for the final effect of luxury.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)