This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 155 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 65 mm |
| Series: | Modern |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Ensure perfect order and minimalist style in your bathroom with the round Modern towel rail. Its universal copper finish fits perfectly into modern trends, combining elegance with practical use. Made of high-quality metal, it ensures durability and full resistance to moisture, guaranteeing reliability for years.
The Modern towel rail is an excellent choice for those who value a harmonious combination of aesthetics and functionality. Thanks to its geometric form, this product becomes a subtle decoration for any washbasin area. By choosing this solution, you can be sure that your bathroom accessories will always be at hand, adding class and a modern glow to the interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)