This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Titanium |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 50 mm |
| Height | 65 mm |
| Depth | 70 mm |
| Series: | Modern |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Practical and elegant, the Modern bathroom hanger in titanium is a functional piece of equipment that will work well in both modern and loft interior arrangements. It is made entirely of high-quality metal, which guarantees full resistance to moisture, corrosion, and daily use for years.
The Modern bathroom hanger is an ideal choice for those who value the harmony of design and utility. The perfect titanium finish makes this small accent a stylish decoration for any bathing area. Thanks to its solid construction and attention to detail, you can be sure of comfort and reliability every day.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)