This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Gold |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 600 mm |
| Height | 40 mm |
| Depth | 800 mm |
| Series: | Ori |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
The Ori single-arm towel rail in a Brushed Gold color is a functional accessory that combines elegant design with high quality workmanship. Thanks to its simple, bar-like form, it is perfect for hanging towels, helping to keep order in any modern bathroom.
By choosing a hanger from the Ori collection, you invest in a detail that makes a difference. Thanks to the knurled finishes and solid construction, it is a product for people looking for accessories with character that will withstand years of intensive use.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)