This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Gold |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 260 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 85 mm |
| Series: | Rivo |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Ensure order and impeccable style in your bathing area with the Rivo towel rail. This elegant and highly functional accessory from REA fits perfectly into modern arrangements, combining simple form with a distinct, technical detail. Made from the best materials, the rail will not only emphasize your bathroom’s design but also ensure reliability and durability for years.
The Rivo towel rail is a choice for those who value comfort and modern design. Perfect in every detail and made with attention to aesthetics, it will be a durable decoration for your interior. Thanks to the solid construction from REA, you can be sure that the product will provide convenience and reliability during daily use for many years.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)