This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Titanium |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 600 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 75 mm |
| Series: | Rivo |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Bet on modern rawness and technical perfection with the Rivo single-arm bathroom towel rail in titanium finish. This designer bar is the quintessence of masculine, modern style, bringing an atmosphere of luxurious minimalism and modern elegance to the bathroom.
By choosing the Rivo Titanium single-arm rail, you invest in an accessory that will stand the test of time in both quality and design. It is an ideal accent for dark-interiors, concrete bathrooms, and spaces where modern elegance with a technological flair dominates.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)