This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Gold |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 600 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 750 mm |
| Series: | Rivo |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Emphasize the luxurious character of your bathing area with the Rivo single-arm bathroom towel rail in a brushed gold finish. This unique bar is the quintessence of modern elegance, combining a minimalist, slender form with a unique, jewelry-like detail, creating a spectacular visual effect on your bathroom wall.
By choosing the Rivo Brushed Gold single-arm rail, you opt for a product that combines functionality with bold design. Its jewelry-like details and noble color make even such a practical element of equipment a luxurious accent that defines the style of your bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)