This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Colour: | Brush Copper |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Installation method: | Screw-mounted |
| Width | 605 mm |
| Height | 35 mm |
| Depth | 78 mm |
| Series: | Vibe |
| Warranty: | 24 months |
| Manufacturer: | Rea |
Bring exceptional warmth and a luxurious character to your bathroom with the Vibe single-arm bathroom towel rail in a brushed copper finish. This stylish bar is the quintessence of modern design, combining an unconventional metallic color with a minimalist form to create a functional decoration for any elegant bathing area.
By choosing the Vibe Brushed Copper single-arm rail, you invest in a unique style that sets your bathroom apart from standard solutions. It is the perfect choice for those seeking harmony between bold colors and the highest everyday comfort.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)