This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Wall-mounted |
| Colour: | Gold |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Brass, ABS |
| Spout range | 100 mm |
| Height | 90 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 1/2 inch |
| Connection spacing | 150 mm |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate elegance and modernity in your bathroom with our Rea Lungo Diamond bath mixer tap. This is the perfect combination of unique design and functionality that will impress every user. Made from the highest quality materials, the tap not only enhances your bathroom’s design but also guarantees reliability and durability for years to come.
The Rea Lungo Diamond bath mixer tap is a choice for those who value comfort and modern design. Perfect in every detail, crafted with attention to quality and aesthetics, it will be a true jewel of your bathroom. Thanks to its solid construction and reliability, it will serve you for many years, providing comfort every day.
The best term for a Tutumi store is “open”. Open to new opportunities, a wide and varied range, but above all open to the needs and suggestions of our customers. The knowledge and experience we have gained and we are constantly gaining while building our brand allows us to guarantee * the highest level of service for your order *. We have already been trusted by over 500,000 people, which is influenced by factors such as the highest quality of products, trouble-free contact with the customer and a very wide range of products. The Tutumi brand also includes brands such as Bluegarden, Flexifit and Kigu. As a result, our range is comprehensive and reaches a wide range of customers.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)