This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Wall-mounted |
| Colour: | Brush Copper |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Brass, ABS |
| Spout range | 175 mm |
| Height | 100 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 1/2 inch |
| Connection spacing | 150 mm |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Discover a unique combination of design and functionality with our REA Foster bath mixer in a brushed copper finish. It is the perfect choice for those seeking modern and reliable solutions for their bathroom. Made of the highest quality materials using PVD technology, the mixer will not only emphasize the character of the interior but also ensure durability and comfort of use for years to come.
REA Foster bath mixer is an excellent choice for those who value both aesthetics and comfort. Precise workmanship and attention to detail make it the centerpiece of any bathtub.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)