This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Wall-mounted |
| Colour: | Gold |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Brass, ABS |
| Spout range | 230 mm |
| Height | 100 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 1/2 inch |
| Connection spacing | 150 mm |
| Model: | JS-A11803BG |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate modern design and the highest quality in your bathroom with the wall-mounted Rea Venti bath mixer in an elegant glossy gold finish. This unique fixture is a perfect combination of jewelry-like aesthetics and reliable functionality, giving your bathing zone a unique glow. The characteristic knurling combined with the mirror-like surface makes the mixer a luxurious and distinctive detail in any interior.
The Rea Venti Glossy Gold bath mixer is an excellent choice for people who value functional solutions and refined aesthetics in a glamour and modern classic style. By choosing this model, you gain the certainty of long-lasting durability and a jewelry-like accent that will easily elevate the status of the entire room and give it an exclusive character.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)