This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Wall-mounted |
| Colour: | Brush Gold |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Brass, ABS |
| Spout range | 225 mm |
| Height | 60 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 1/2 inch |
| Connection spacing | 150 mm |
| Model: | JS-702803BG |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate elegance and modernity in your bathroom thanks to our Rivo bath mixer in a Brushed Gold finish. It is an ideal combination of style and functionality that will delight every user.
The Rivo bath mixer is a choice for those who value comfort and sophisticated design. Thanks to its solid brass construction and attention to every detail, this fixture will be a luxurious decoration of your interior.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)