This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Faucet type: | bathtub |
|---|---|
| Installation method: | Wall-mounted |
| Colour: | Brush Copper |
| Type of spout: | Fixed |
| Material: | Brass, ABS |
| Spout range | 230 mm |
| Height | 100 mm |
| Technology: | PVD |
| Connection diameter: | 1/2 inch |
| Connection spacing | 150 mm |
| Model: | JS-A11803BRG |
| Warranty: | 5 years |
| Manufacturer: | Rea |
Appreciate modern design and the highest quality in your bathroom thanks to the Ontario Side wall-mounted bath mixer in a Brushed Copper finish. It is a perfect combination of minimalist style and functionality that will meet the requirements of every user.
The Ontario Side Brushed Copper bath mixer is an excellent choice for people who value functional solutions and unique aesthetics. By choosing this model, you gain the assurance of long-term durability and a flawless look every day, introducing an original touch of luxury to your bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)