This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies according to current browser settings. Click here to learn more about Cookie Policy .
OK| Installation method: | Wall-mounted |
|---|---|
| Flushing system: | Rimless |
| Colour: | Beige, Stone effect |
| Finish: | Matt |
| Material: | Sanitary ceramics |
| Length | 490 mm |
| Width | 365 mm |
| Height | 370 mm |
| Mounting bolt spacing | 180 mm |
| Seat included: | Yes, in toilet bowl color |
| Manufacturer: | Rea |
Discover modernity and uncompromising hygiene with the Carlo Mini Greige wall-hung toilet bowl. This compact model with a subtle, speckled stone structure in a matte finish is an ideal choice for interiors where details create a harmonious whole. Made of high-grade sanitary ceramics, the bowl combines a designer look with durability for years.
The Carlo Mini Greige wall-hung toilet bowl is an excellent combination of innovation and aesthetics. Its unique, speckled texture and the effective Tornado system make it a product for people looking for high-hygiene solutions and an original appearance. By choosing the REA brand, you gain the assurance of a solid construction and elegance that will emphasize the character of your bathroom.
Stay up to date with our offer, sales and special offers!
We ship orders no later than the next working day after their payment (or selecting the cash on delivery payment option). All shipments are insured and carefully and safely packed.
Shipments up to 30 kg are sent by DPD courier, shipments over 30 kg are sent by the Rohlig-Suus shipping company. Shower enclosures, shower doors and other products that require special care are shipped on pallets, in a vertical position, on a specially built frame.
Mail: tutumi@tutumi.pl
Hotline: +442080896540
(from Monday to Friday: 7:00 a.m. – 8:00 p.m.)